Supreme Duelist Stickman
Neron's BrotherActionVerifisert

- 228.00 Anmeldelser
- 4,4
- Nedlastinger
- 100 000 000+
- Pris
- Free
Skjermbilder









Analyse av Appwesome
Har du noen gang ønsket å ta en pause fra de daglige gjøremålene og bare kaste deg ut i en verden av kaos og moro? Da kan Supreme Duelist Stickman være akkurat det du leter etter. Dette spillet er et av de som lett kan stjele både tid og oppmerksomhet. La meg ta deg med på en liten tur rundt hva denne appen har å by på.
Før du starter en kamp
Det første jeg ville avklart, er hva slags spilløkt du er ute etter. Dette er et actionspill der poenget er raske, direkte dueller, ikke en lang historie du må følge fra økt til økt. Det passer godt når jeg har noen minutter til overs, eller når jeg vil utfordre en venn uten å bruke halve kvelden på å lære kompliserte regler. Hvis du heller ønsker en omfattende enspillerkampanje, taktiske lagkamper eller en rolig opplevelse, bør du se etter et annet spill.
Spillet er gratis, og er utviklet av Neron's Brother. Det har en gjennomsnittlig vurdering på 4,4 fra rundt to millioner vurderinger, og er lastet ned over 100 millioner ganger. Tallene viser at mange har prøvd det, men de forteller ikke om du selv vil like den løse, fysikkpregede følelsen i kampene. Jeg ville derfor sett på det som en lett tilgjengelig party- og actionlek, ikke som et konkurransespill der presis kontroll og langsiktig progresjon nødvendigvis står i sentrum.
En praktisk situasjon der spillet fungerer særlig godt, er en kort pause sammen med noen andre: én person foreslår en duell, dere bytter på å spille, og de uventede kampforløpene blir en del av underholdningen. Det krever mindre planlegging enn å starte et stort flerspillerspill. Samtidig passer ikke denne bruken hvis alle forventer å spille samtidig på hver sin mobil; den lokale flerspillermuligheten bør ikke forveksles med en garanti for nettbasert spilling.
Når kontrollene og kampene føles uvante
Den enkle styringen gjør det lett å prøve seg fram, men den gjør ikke nødvendigvis hver kamp presis. Når fysikken får karakterene og våpnene til å bevege seg uventet, kan et treff som så opplagt ut, gi et overraskende resultat. Jeg synes det er en stor del av humoren, men også den tydeligste kilden til frustrasjon: Hvis du vil ha full kontroll over hvert angrep, kan kampene virke mer tilfeldige enn tilfredsstillende.
Et nyttig grep er å bruke de første rundene på å lære hvordan bevegelse og angrep virker sammen, i stedet for å trykke så raskt som mulig. Prøv å holde litt avstand, legg merke til hvordan figuren reagerer på styringen, og bytt våpen før du bestemmer deg for at én variant er best. Denne lille testen gjør det enklere å skille mellom en kamp du tapte fordi du ikke kjenner kontrollene ennå, og en situasjon der fysikken rett og slett sendte duellen i en uventet retning.
Våpenutvalget gir kampene variasjon, men variasjon betyr ikke at alle valg passer like godt til alle spillere. Et våpen som føles lett å bruke når du står nær motstanderen, kan være mindre nyttig hvis du prøver å holde avstand. Jeg ville derfor testet ulike alternativer mot samme venn før jeg gjorde en bestemt stil til favoritt. Det er også en fin måte å gjøre lokale dueller jevnere på: Bytt våpen mellom rundene, så blir ikke hele kvelden avgjort av at én spiller har funnet en løsning den andre ikke kjenner.
Andre artikler å lese
Alle artikler
Google Kalender gjør en travel uke lettere å holde oversikt over
En god kalender gjør mer enn å lagre avtaler. Google Kalender er på sitt beste når den gjør en travel uke forståelig, uten å kreve oppmerksomhet hele tiden.
Les artikkelen: Google Kalender gjør en travel uke lettere å holde oversikt over
Among Us holder mistanken levende, men kan det vare?
Et sosialt mysterium ble et globalt samlingspunkt fordi hver runde lager en ny historie. Men kan mistanke, små løgner og raske avstemninger holde på spillerne over tid?
Les artikkelen: Among Us holder mistanken levende, men kan det vare?Hva er Supreme Duelist Stickman?
Så, hva er egentlig dette spillet? Det er et actionfylt kampspill hvor du styrer en stickman-karakter. Målet ditt? Å beseire motstanderen din på mest mulig spektakulær måte. Spillet er tilgjengelig både på Android og iOS, så du kan hoppe rett inn uansett hvilken type enhet du bruker.
Gameplay og mekanikk
Gameplayet er enkelt og intuitivt, noe som gjør det lett å komme i gang. Du har en virtuell joystick for å bevege deg rundt, og en knapp for å angripe. Det som virkelig gjør dette spillet morsomt, er de forskjellige våpnene og kreftene du kan bruke. Fra sverd til laserpistoler, hver kamp er en ny opplevelse.
- Enkel kontroll med joystick og angrepsknapp
- Mange forskjellige våpen å velge mellom
- Fysikkbasert kamp som gir uforutsigbare og morsomme resultater
Enkle kontroller, men ikke alltid enkle dueller
Det er lett å forstå hva knappene gjør, men det betyr ikke at resultatet alltid er forutsigbart. Jeg liker at kampene kan vippe på grunn av bevegelsene og treffene, for det skaper øyeblikk man gjerne ler av sammen. For en spiller som ønsker nøyaktig timing og et tydelig ferdighetstak, kan den samme uforutsigbarheten imidlertid kjennes som en svakhet. Spillet fungerer best når du møter det med en leken innstilling og ikke forventer at hver seier skal føles som et bevis på teknisk overlegenhet.
Et konkret tips er å la nye spillere få noen prøverunder før dere teller seire. Da får alle tid til å kjenne på styringen og prøve mer enn ett våpen, uten at den første rare bevegelsen blir avgjørende. Hvis en kamp kjennes rotete, kan det også hjelpe å bytte roller eller la begge velge et annet våpen i neste runde. Slik får dere mer variasjon uten å gjøre spilløkten til en lang diskusjon om hvem som hadde fordelen.
Grafikk og lyd
Grafikken i spillet er enkel, men effektiv. Stickman-designet gir en retrofølelse, og de fargerike bakgrunnene gjør kampene livlige. Lydsporet og lydeffektene er også med på å heve opplevelsen, med energiske beats som holder adrenalinet oppe gjennom hele kampen.
«Det er noe tilfredsstillende med å se en stickman-karakter fly gjennom luften etter et velplassert slag.»
Den enkle visuelle stilen har en praktisk fordel: Kampene handler først og fremst om figurene, bevegelsene og treffene, ikke om realistiske detaljer. Samtidig er ikke dette et spill jeg ville valgt for en visuelt rik eller stemningsdrevet opplevelse. Hvis du liker tydelig, lettlest action, fungerer uttrykket godt; hvis du helst vil fordype deg i en stor spillverden, er det et tegn på at en annen type actionspill passer bedre.
Flerspiller og tilpasning
En av de største trekkplastrene i spillet er flerspillermuligheten. Du kan spille mot venner i lokal flerspillermodus, noe som gjør det til en passende aktivitet når dere er sammen. I tillegg kan du tilpasse karakteren din med forskjellige kostymer og våpen, noe som gir en personlig touch til hver kamp.
- Flerspiller
- Spill mot venner og familie i lokal modus.
- Tilpasning
- Endre utseende og våpen for å passe spillestilen din.
Den lokale modusen gjør spillet særlig relevant når dere faktisk sitter sammen og vil ha noe dere kan starte raskt. Det er en annen sosial opplevelse enn å spille mot fremmede i et nettbasert konkurransespill: Her ligger mye av moroa i reaksjonene rundt duellen og i å bytte på å prøve. Hvis du først og fremst leter etter matchmaking, rangering eller lagspill på avstand, ville jeg heller valgt et spill som tydelig er bygget rundt slike behov.
Tilpasning er hyggelig, men jeg ser det mer som en måte å gjøre figuren og kampene personlige på enn som en grunn til å spille alene i timevis. Kostymer endrer uttrykket, mens våpenvalgene har mer å si for hvordan du går inn i en duell. En god liten rutine er å velge et nytt våpen før dere starter en ny runde, i stedet for å bruke tid på å finne én «riktig» kombinasjon. Det holder opplegget friskt og gjør det lettere for venner med ulik erfaring å prøve seg fram.
Praktiske kontroller før du feilsøker
Hvis spillet ikke starter eller oppfører seg annerledes enn du venter, ville jeg begynt med enkle kontroller før jeg konkluderer med at noe er galt med selve spillet. Sjekk at enheten bruker Android 6.0 eller nyere dersom du installerer på Android, og at du har hentet den aktuelle versjonen fra appbutikken. Den nåværende versjonen er 4.0.5. Lukk spillet og åpne det på nytt hvis en økt har hengt seg opp; det er et fornuftig første forsøk ved mange små appproblemer.
Hvis styringen kjennes vanskelig, er det verdt å skille mellom teknisk treghet og spillets fysikkpregede kontrollfølelse. Prøv en ny runde uten å endre flere ting samtidig, og legg merke til om forsinkelsen skjer hver gang eller om figuren bare reagerer uventet etter et treff. Det er også lurt å gi skjermen et raskt tørk hvis fingeren glir dårlig. Slike enkle sjekker kan gjøre det lettere å finne ut om irritasjonen kommer fra måten du spiller på, eller fra enheten du spiller på.
Spillet er gratis å installere, men inneholder kjøp i appen, med en oppført kjøpspris på 65,00 kr ved fakturering via Play. Jeg ville derfor vært bevisst på kjøp før jeg gir mobilen videre til et barn, og brukt kjøpsinnstillingene på enheten hvis jeg vil unngå utilsiktede transaksjoner. Innholdsvurderingen er PEGI 7, noe som gjør aldersmerkingen relevant for foreldre som vurderer om spillet passer hjemme. Den er likevel ikke en personlig anbefaling for hvert barn; det er lurt å se på selve kampstilen og vurdere om den passer barnet ditt.
Når problemet kan ligge et annet sted
En uventet kamp eller en kontroll som føles uvant, er ikke automatisk et tegn på at installasjonen har gått galt. Den fysiske, litt kaotiske kampstilen kan gi resultater som ser merkelige ut, og det er nettopp derfor det kan være vanskelig å skille en normal spillhendelse fra en teknisk feil. Hvis noe skjer én gang, ville jeg prøvd en ny runde før jeg gjør større endringer. Hvis det samme problemet gjentar seg også etter at jeg har startet spillet på nytt, er det mer nyttig å undersøke enheten og installasjonen enn å anta at kampmekanikken forklarer alt.
Det er også verdt å tenke på forventningene til flerspiller. At spillet støtter lokal spilling, betyr ikke i seg selv at en venn kan bli med fra et annet sted. For en rask kveld sammen er den lokale løsningen et pluss; for venner som bor langt fra hverandre, bør du ikke laste det ned med en forventning om at det skal erstatte et nettbasert duellspill. Det skillet er enkelt å overse hvis du bare ser etter ordet «flerspiller», men det avgjør om spillet passer til planen din.
Hvem får mest ut av det?
Jeg tror dette passer best for folk som liker korte, muntre dueller og ikke tar hver kamp altfor alvorlig. Det er særlig lett å anbefale til venner eller familie som vil prøve et mobilspill sammen uten å bruke lang tid på forklaringer. Det kan også fungere alene når du bare vil teste våpen og se hvordan en kamp utvikler seg, men den sosiale siden virker som en sterkere grunn til å hente det fram enn langvarig solospilling.
Sammenlignet med vanlige actionspill med nivåer, oppdrag og tydelig progresjon, er dette en mer umiddelbar og improvisert opplevelse. Sammenlignet med et presist kampspill er det mindre egnet hvis du vil mestre faste kombinasjoner og måle ferdighet gjennom konsekvent kontroll. Den styrken og begrensningen henger sammen: Uforutsigbarheten gir morsomme øyeblikk, men kan også gjøre kampene mindre tilfredsstillende for den som ønsker at utfallet alltid skal føles fortjent.
En hverdagslig bruk er å ta fram spillet mens en venn venter på mat eller før dere skal videre, spille noen korte dueller og legge det bort igjen. Det fungerer fordi opplegget er lett å forstå og ikke krever at alle følger en lang historie. Men om du vil ha et spill som belønner jevn trening over mange økter, eller som gir deg en stor enspillerreise, ville jeg valgt noe annet. Det er bedre å se på dette som et spontant avbrekk enn som hovedspillet ditt.
En rask vurdering før du bestemmer deg
For Android-brukere er minimumskravet versjon 6.0, og spillet finnes også på iOS. Det er gratis, men kjøp i appen er en del av bildet, så jeg ville vurdert kjøpskontrollene på forhånd dersom barn skal spille. Spillet passer best når du kan dele skjermen og latteren med noen i nærheten; det er mindre opplagt som valg for en som ønsker en helt solobasert opplevelse eller konkurranse på nett.
Den høye utbredelsen og vurderingen gir en pekepinn på at mange spillere har funnet noe å like her, men popularitet alene er ingen garanti for at den løse kampfølelsen treffer deg. Jeg ville prøvd det med lave forventninger til presisjon og høye forventninger til små, uventede øyeblikk. Da blir det enklere å sette pris på våpnene og den lokale duellformen uten å irritere seg over at hver kamp ikke følger en plan.
En lettbeint duell når forventningene passer
Alt i alt synes jeg Supreme Duelist Stickman fungerer best som et lettbeint tidsfordriv med venner, der enkle kontroller, våpenvalg og uventet fysikk gir kampene særpreg. Det er ikke det jeg ville valgt for en lang historie, finjustert konkurranse eller nettbasert spilling på avstand. Men når du vil starte en kort duell sammen med noen, kan det være et morsomt valg. Den viktigste forventningsavklaringen er enkel: Kom for kaoset og latteren, ikke for full kontroll over hvert eneste treff.
Høydepunkter
- Enkel og intuitiv kontrolloppsett.
- Morsomme og varierte spillmoduser.
- Flott for rask underholdning.
- Tilpassbare karakterer.
- Offline-modus tilgjengelig.
Begrensninger
- Grafikken er litt enkel.
- Kan bli repetitiv over tid.
- Mangler dybde i spillet.
- Noen annonser kan være påtrengende.
- Begrenset flerspilleralternativer.
Ofte stilte spørsmål
01Hva slags spillmodus tilbyr Supreme Duelist Stickman?
Supreme Duelist Stickman tilbyr flere spillmoduser, inkludert énspiller, flerspiller lokalt og overlevelsesmodus. I énspiller kan du trene ferdighetene dine mot AI, mens flerspiller lar deg konkurrere med venner på samme enhet. Overlevelsesmodusen utfordrer deg til å overleve så lenge som mulig mot stadig vanskeligere motstandere.
02Er det mulig å tilpasse karakteren min i spillet?
Ja, Supreme Duelist Stickman gir deg muligheten til å tilpasse karakteren din. Du kan velge forskjellige våpen, hatter og skins for å gi karakteren din et unikt utseende. Dette gjør spillet mer personlig og morsomt, da du kan skreddersy utseendet til din egen stil.
03Hva er aldersgrensen for Supreme Duelist Stickman?
Supreme Duelist Stickman er vurdert som egnet for spillere fra 9 år og oppover. Spillet inneholder tegneserieaktig vold uten blod, noe som gjør det passende for yngre spillere. Likevel er det viktig at foreldre vurderer innholdet for å sikre at det er passende for deres barn.
04Hvordan er kontrollene i Supreme Duelist Stickman?
Kontrollene i Supreme Duelist Stickman er enkle og intuitive, noe som gjør dem lett å lære selv for nye spillere. På berøringsskjermen kan du enkelt styre bevegelse og angrep ved å dra og trykke. Denne enkelheten i kontrollene bidrar til å gjøre spillet tilgjengelig og moro for alle spillere.
05Er Supreme Duelist Stickman gratis å laste ned?
Ja, Supreme Duelist Stickman er gratis å laste ned både på Android og iOS. Spillet inneholder annonser, men de er ikke påtrengende og forstyrrer ikke spillopplevelsen. Det finnes også muligheter for kjøp i appen, men disse er ikke nødvendige for å nyte spillet.
Supreme Duelist Stickman på andre språk
- EnglishSupreme Duelist
- 한국어Supreme Duelist Stickman
- 日本語シュプリーム デュエリスト スティックマン
- DeutschSupreme Duelist Stickman
- FrançaisSupreme Duelist Stickman
- SvenskaSupreme Duelist Stickman
- SuomiSupreme Duelist Stickman
- DanskSupreme Duelist Stickman
- EspañolSupreme Duelist Stickman
- ItalianoSupreme Duelist Stickman
- Português (Brasil)Supreme Duelist Stickman
- العربيةSupreme Duelist Stickman